Dieta na białe zęby

5 Sty

Teraz bardzo dużo mówi się o różnych sposobach żywienia, bo dietetycy wręcz alarmują, że praktycznie połowa osób dorosłych je niewłaściwie produkty. A dieta zawsze ma wpływ na ludzkie życie, gdyż ta niewłaściwa doprowadza zazwyczaj do bardzo różnych i nieprzyjemnych komplikacji. Nie tylko są one związane z wagą ciała, chociaż ona też ma znaczenie, ale też łączą się bezpośrednio z wyglądem zębów, który teraz przeważnie nie jest zbyt dobry. Ludzie wydają więc kupę pieniędzy na wybielanie zębów, podczas gdy mogliby tylko zmienić trochę swoją codzienną dietę, aby ich zęby od razu zaprezentowały się lepiej i nabrały ładniejszego, bielszego odcieniu. Jak więc powinna wyglądać dieta, która zapewni zębom zdrowy i estetyczny wygląd?

Przykładowe produkty spożywcze działające zbawiennie na zęby

odpowiednia-dietaTeoretycznie zwykła woda nie może za wiele zdziałać z odcieniem zębów, jednak i tak trzeba ją koniecznie pić. Dlaczego? Ponieważ tylko ona potrafi oczyścić organizm z toksyn, usuwają z niego nawet szkodliwe bakterie. Nierzadko gnieżdżą się one właśnie w jamie ustnej, wpływają tym samym i na zęby, a także doprowadzając do powstawania osadu na płytkach. To ten osad zaburza odcień szkliwa, który przypomina wtedy żółty lub czarny kolor, jaki nigdy nie będzie dla nikogo atrakcyjny. Zanim w takim przypadku zastosuje się specjalistyczne wybielanie zębów, warto pomyśleć o piciu większej ilości wody, by systematycznie usuwać ze swojego organizmu szkodliwe i niebezpieczne bakterie.

Zdrowe i przydatne płyny

Równie korzystne okaże się picie nieco innych płynów, czyli ziołowych naparów bądź zielonej herbaty, bo takie napoje też oczyszczają organizm, dbając o wszystkie jego części i narządy. A z czego należy zrezygnować, przechodząc na dietę dobrą dla zębów? Oczywiście z picia kawy, która najmocniej odbarwia płytki zębów. Zawarta w niej kofeina może trwale zmienić ich barwę, dlatego lepiej ograniczyć ją do minimum lub zastąpić ją sobie herbatą yerba mate. Ona też ma działanie pobudzające, a na pewno nie jest szkodliwa dla zębów.