Jak należy dbać o tablet?

25 Cze

To, że o smartfony należy dbać poprzez zakup akcesoriów takich jak szkło hartowane lub gumowa obudowa, wie chyba każdy z nas. Niestety, wielu użytkowników tabletów często zapomina o fakcie, że urządzenia te też potrzebują ochrony. Prawdą jest, że są one większe od tabletów, lecz nie czyni ich to szczególnie masywniejszymi i trwalszymi. W rzeczywistości, tablet jest tak samo delikatny, jak smartfon. Upadek może więc potłuc jego ekran lub kompletnie go zniszczyć. To samo tyczy się regularnego korzystania, wskutek którego na niechronionym w żaden sposób ekranie pojawią się zarysowania. Środki do ochrony naszego tabletu nie są drogie, a pozwolą nam na uniknięcie kosztownych wymian ekran lub zakupu nowego urządzenia.

Co może nam pomóc?

Z pewnością nie postawa w stylu „mój tablet wygląda tak stylowo, nie będę go zakrywać żadnymi pleckami”. To, że w dniu zakupu tablet jest ładny i lśniący nie znaczy wiele. Tak samo jest zresztą w przypadku smartfonów. Urządzenia te mają ładnie wyglądać w reklamach, lecz w rękach użytkownika powinny być przede wszystkim gotowe na bycie użytkowanym przez kilka lat. Dlatego też powinniśmy zacząć od zakupu czegoś, co może nam pomóc przenosić tablet bez strachu o porysowanie go lub uszkodzenie. Może to być etui, plecki lub pokrowiec. Dzięki nim, nasz tablet nie będzie odsłaniać swojej delikatnej obudowy podczas przenoszenia, co zwiększy jego bezpieczeństwo. Kupując takie akcesorium, należy przy tym brać pod uwagę rozmiary naszego urządzenia. Tablet musi się w niej mieścić idealnie, więc nie ma mowy o etui, które jest za małe, lub zbyt duże. W tym drugim wypadku, tablet będzie się przesuwać we wnętrzu pokrowca, przez co może się dodatkowo porysować. Zmniejsza to też jego odporność na wstrząsy.

 

 

Z kolei do ochrony ekranu, tak jak w przypadku smartfona, wykorzystujemy dokładnie dobrane szkło hartowane. Należy z pewnością unikać folii ochronnej, która może i kusi niską ceną, lecz nie zapewni naszemu tabletowi należytej ochrony przed porysowaniem i upadkami.

A co z baterią?

Najważniejsze to nie wyładowywać jej do końca. Baterie litowo-jonowe wykorzystane w tabletach skracają w ten sposób swój generalny cykl. Baterię możemy zacząć ładować już wtedy, gdy jej moc spadnie do dwudziestu, a nawet już czterdziestu procent. Tablet warto jest jednak odłączyć z ładowarki wcześniej, gdy jej moc osiągnie 80 lub 85 procent. Unikajmy jednak trzymania tabletu podłączonego do ładowarki po tym, jak został już on naładowany.