Jaki rodzaj szczoteczki najlepiej myje zęby?

18 Sty

Zapewne wydaje ci się, że o myciu zębów wiesz już wszystko. W końcu myjesz je już od kilkudziesięciu lub kilkunastu lat, robiąc to i rano i wieczorem, dlatego zdążyłeś się już nauczyć prawidłowego wykonywania tego zabiegu. Jeżeli jednak taka szczoteczka soniczna wciąż nie pojawiła się w twojej łazience, podobnie zresztą jak płyn do płukania jamy ustnej, świadczy to o tym, że podczas mycia zębów nie korzystasz z odpowiednich dla ciebie produktów. Najpierw musisz je więc kupić, by być w stanie w ogóle myć właściwie swoje zęby. Sprawdzamy dziś popularne szczoteczki soniczne i związane z nimi akcesoria.

W co powinieneś się zaopatrzyć?

Skoro już wspomnieliśmy wcześniej o tym, że prawdopodobnie nie korzystasz z odpowiedniej szczoteczki do zębów, teraz nadszedł idealny moment na to, byś ją wreszcie zmienił. Nie wybieraj po raz kolejny szczoteczki manualnej, bo mimo tego, iż jest ona najtańsza (kupisz ją za kilka złotych), to nie jest ona dobra ani dla twoich zębów, ani dla twoich dziąseł. Prawdopodobnie też mocno szorujesz nią swoje płytki, aby tylko jeszcze mocniej je doczyścić, a przez to tylko im szkodzisz, bo je podrażniasz i ścierasz ich osłonę. Na to wszystko nie pozwoliłaby ci jednak szczoteczka elektryczna, bo ona sama wykonywałaby całą pracę, wykonując ruchy i efektywne, i zarazem delikatne. Co jednak masz nałożyć na taką szczoteczkę? Pastę, którą dopasujesz do problemu, z jakim się borykasz. Szczoteczka soniczna kosztuje około 300-400 złotych. O popularnych modelach przeczytasz w portalu https://szczoteczka-soniczna.edu.pl/czym-jest-szczoteczka-soniczna/ Znajdują się tam recenzje i testy popularnych modeli.

Czy szczoteczka wybiela zęby?

Narzekasz na niezbyt atrakcyjny odcień zębów wywołany paleniem papierosów i nieustannym piciem mocnej kawy? Zainwestuj w droższą pastę wybielającą, której aktywne składniki odmienią barwę twoich płytek. Praktycznie każda pasuje do szczoteczki sonicznej. Od razu też kup sobie przynajmniej dwa opakowania nici dentystycznych, bo prawdopodobnie nigdy nie masz ich w domu, gdy chcesz po nie sięgnąć, przez co w ogóle z nich nie korzystasz. Przydać ci się może też specjalny płyn do płukania, jakim zawsze będziesz mógł przepłukać swoją jamę ustną, jeśli szczoteczka elektryczna lub soniczna nie doczyści jej w pełni i po zabiegu mycia nie poczujesz się usatysfakcjonowany. Wybieraj płyny o miętowym zapachu, które odświeżają oddech.