Zmień nawyki i rzuć palenie na zawsze

18 Lut

Życie, które naturalnie jest zbyt krótkie by starczyło na wszystko czasu każdego dnia jest skracane przez nas samych. Uzależnienia takie jak – papierosy, alkohol czy narkotyki z każdorazowym użyciem zbliżają nas do śmierci. Jak rzucić palenie? To proste! Ciężka wędrówka, której celem jest odłożenie papierosów na drugi plan powinna zacząć się od podjęcia pewnej decyzji zakończenia. Wszystko trzeba sobie wygodnie rozplanować i być przygotowanym na najgorsze możliwe skutki uboczne oraz niepohamowaną chęć zapalenia papierosa. Walka w 90% odbywa się w umyśle i to w jaki sposób będziemy kreować swoje myśli i postępować pozwoli dać rezultaty. Motywacją powinno być to, że paląc zwiększamy ryzyko zachorowania na raka płuc, czerniaka czy inne choroby związane z układem oddechowym, niszczymy włosy, zęby i cerę oraz zawsze da się wyczuć odór dymu tytoniowego.

Rezygnacja z tytoniu

papierosRezygnując z palenia tytoniu prawdopodobnie podejmujemy najlepszą decyzję w życiu – następuje chęć zmian z niezdrowego w zdrowy tryb życia oraz z każdym kolejnym dniem bez papierosa pewność siebie znacznie rośnie. Aby wytrwać w tym postanowieniu przydałoby się zadbać o to by sytuacje w których zazwyczaj sięgaliśmy po fajkę nie miały miejsca a ludzie, którzy codziennie towarzyszyli nam przy „dymku” zniknęli, chociaż na jakiś czas. W tym trudnym okresie doskonałym posunięciem będzie np. zapisanie się na siłownie lub jakiekolwiek inne treningi gdzie będziemy mieli kontakt z ludźmi prowadzącymi sportowy tryb życia. Są to najczęściej osoby zmotywowane o wysokiej samoocenie, które chętnie podzielą się swoimi odczuciami oraz sposobami na to by realizować postawione sobie cele.

Ile oszczędzisz pieniędzy?

Rzucanie palenia ma też korzyść finansową, bo pieniądze wydawane na kupno kolejnych paczek to nie marne grosze – 400zł miesięcznie, a blisko 5 tyś złotych rocznie to suma, która robi wrażenie. Lepiej być zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć bo wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu i jeśli mamy do wyboru palenie i umieranie w cierpieniu lub zdrowy i szczęśliwy tryb życia to wybór powinien być prosty, czyż nie? Nie chodzi o metody rzucania palenia tylko o pragnienie wyjścia z nałogu i staranie, które w to włożymy.  Jeśli jednak ciągle coś idzie nie tak jak powinno to rozwiązaniem mogą być środki wspomagajace rzucanie palenia, które są nie drogie a coraz częściej sprawdzają się w swojej roli. Plastry lub gumy zawierają pewną ilość nikotyny pozwalającą na kontrolowanie i łagodzenie środków ubocznych rzucania palenia. Warto być zdrowym i dbać o siebie każdego dnia by kiedyś nie powiedzieć sobie, że jest już za późno!