Maszynka do hot-dogów

12 Lip

Każdy z nas lubi ciepłe hot dogi. Na szczęście, dzięki zdobyczom współczesnej technologii, nie musimy już martwić się o stanie w kolejce do budki lub restauracji tylko po to, aby zamówić jedną bułkę. W sklepach bez trudu możemy nabyć specjalne maszynki do hot dogów, kosztujące mniej, niż 150 złotych. Dzięki temu, będziemy w stanie w domowym zaciszu przygotować sobie smaczną przekąskę, kupując uprzednio w sklepie podłużne bułki i zapas parówek. Nie potrzeba wiele czasu, aby móc cieszyć się hot dogami przygotowanymi takim domowym sposobem. Na dobrą sprawę, nie różni się to wiele od korzystania z frytkownicy.

Jak one działają?

Maszynka do hot dogów posiada specjalny bolec, na który wsuwamy bułeczkę. Z kolei parówki przechowywane są w specjalnym pojemniku, w którym również podwyższana jest ich temperatura. Warto tu nadmienić, że czasem takie pojemniki mogą być też wykorzystywane do gotowania jajek i kukurydzy. Wszystko zależy od posiadanego przez nas modelu. Bolec od bułek nagrzewa się po włączeniu, zaś pojemnik na parówki wykorzystuje do podgrzewania parę wodną. Urządzenie nie należy zatem do szczególnie złożonych, lecz w tej prostocie tkwi pewna metoda – ponieważ do gotowania parówek wykorzystujemy parę wodną, nie tracą one w ten sposób swoich wartości odżywczych, jak w przypadku grilla czy patelni.

 

 

Czy warto?

Tak, jeżeli naprawdę lubimy hot dogi. W końcu któż inny kupowałby specjalnie zapas bułek czy parówek, jak nie prawdziwy koneser? Do przygotowywania takiej przekąski raz na jakiś czas spokojnie wystarczy nam mikrofala lub piekarnik. Urządzenia te nie są jednak w stanie przygotować tak dobrych hot dogów, jak opisywana w tym artykule maszynka. Dodatkowym atutem takiego urządzenia jest też to, że nie przypieka ona ani bułek, ani parówek. Jej głównym zadaniem jest bowiem podgrzać temperaturę i utrzymać ją na odpowiednim, gotowym do spożycia poziomie. Jeżeli prowadzimy zaś biznes pokroju baru szybkiej obsługi lub stacji benzynowej, warto jest rozejrzeć się za maszynkami profesjonalnymi, których cena waha się w granicach 1000-2000 złotych. Jest to o tyle przydatne, że dzięki regulowanej temperaturze, będziemy mogli dostosować przygotowanego hot doga do zachcianek klienta.